fbpx
czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaEnergetykaSolidarna Polska chce wyjścia Polski z unijnej polityki klimatycznej

Solidarna Polska chce wyjścia Polski z unijnej polityki klimatycznej

Posłowie Solidarnej Polski przyjęli uchwałę wzywającą do wyjścia Polski z mechanizmów unijnej polityki klimatycznej i podjęcia działań na rzecz transformacji energetycznej zapewniającej bezpieczeństwo naszego kraju.
Politycy Solidarnej Polski uważają, że Polska nie może zgadzać się na żadne działania, których konsekwencje uderzają w polskich obywateli i przyczyniają się do gwałtownego wzrostu cen, inflacji oraz zastopowania rozwoju gospodarczego.
Zwracają uwagę, iż przyjęcie założeń unijnego pakietu Fit for 55 będzie równoznaczne z ogromną drożyzną, która uderzy w poziom życia Polaków i bezpieczeństwo energetyczne całej Unii Europejskiej.
W swoim wpisie na FB Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, przypomniał, że eksperci Banku Pekao przedstawili dane, z których wynika, że czteroosobowa rodzina w wyniku pakietu Fit for 55 zapłaci do 2030 r. 256 tys. zł, każdy Polak zapłaci 64 tys. zł. Już dzisiaj 60 proc. kosztów wysokich opłat są efektem unijnej polityki klimatycznej.
Kaleta dodał, że „za gigantyczne rachunki za prąd i gaz, które Państwo otrzymujecie, odpowiadają Donald Tusk i Ewa Kopacz, którzy w 2014 r. zgodzili się na drastyczne zaostrzenie systemu handlu emisjami ETS. System ten, ma charakter spekulacyjny, cena jednego certyfikatu wzrosła z 28 euro w 2020 r., do ponad 90 euro obecnie! Bez podjęcia zdecydowanych działań, będziemy mieli do czynienia z kolejnymi podwyżkami, które doprowadzą do ruiny budżety polskich rodzin”.
Wiceminister sprawiedliwości podkreślił ponadto, że „ochrona klimatu i środowiska jest dla nas bardzo ważna, ale musi się ona odbywać w sposób zrównoważony i racjonalny. Obecne działania przynoszą odwrotne, szkodliwe skutki. Koszty założeń unijnej polityki klimatycznej narzucanej przez KE ponoszą zwykli obywatele, co w konsekwencji będzie oznaczać doprowadzenie do ubóstwa setek tysięcy Polaków”.
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Przez droższy prąd polskie firmy podniosły ceny

Większość polskich przedsiębiorstw w reakcji na kryzys energetyczny zdecydowało się na podwyżki cen swoich towarów i usług.
2 MIN CZYTANIA

Polska będzie rozwijać technologię magazynowania energii

W Warszawie wybrane spółki Skarbu Państwa i polskie uczelnie podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii.
2 MIN CZYTANIA

Orlen chce budować globalną markę i zmienia nazwę

Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna oficjalnie zmieni nazwę na krótszą. Może to nastąpić już za miesiąc.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Czy Bruksela przywróci w Polsce możliwość reklamowania aptek?

Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego omówiła petycję Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET w sprawie zakazu reklamy aptek w Polsce. Zdaniem wnioskodawców zakaz nie przystaje do współczesnych realiów.
2 MIN CZYTANIA

Unia Europejska buduje flotę samolotów strażackich

Przed tegorocznym sezonem pożarów lasów Komisja Europejska podjęła decyzję o budowie – w ciągu najbliższych kilku lat – własnej floty samolotów przeciwpożarowych. Miałaby ona być finansowana z unijnego budżetu.
2 MIN CZYTANIA

Na podniesieniu płacy minimalnej najwięcej zyska… państwo

Najwięcej na podniesieniu płacy minimalnej w przyszłym roku zyskają finanse państwa (22 proc.). Znacznie mniejszą podwyżkę dostanie pracownik (16 proc.). Wszystko to sfinansują przedsiębiorcy, którzy będą mieli wyższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Obciążenia wynikające z podwyżki wzrosną im o 18 proc.
5 MIN CZYTANIA