fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaZdrowieZawiadomienie do prokuratury na ministra Niedzielskiego

Zawiadomienie do prokuratury na ministra Niedzielskiego

Przedstawiciele Konfederacji złożyli oficjalne zawiadomienie do prokuratury w sprawie wpisu na Twitterze ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Reprezentujący Konfederację Michał Wawer podkreślił, że minister Adam Niedzielski, ujawniając informacje dotyczące recept i pacjentów innego lekarza, naruszył tajemnicę lekarską. Wskazał również na wcześniejsze działania ministra, które kwestionują jego podejście do prywatności obywateli.

Niebezpieczeństwo naruszania prywatności obywateli

Wawer przypomniał, że minister Niedzielski był jednym z głównych zwolenników rezygnacji z tajemnicy lekarskiej w kontekście pandemii COVID-19, domagając się publicznego ujawniania informacji na temat szczepień i stanu zdrowia. Konferencja podkreśliła także, że minister jest odpowiedzialny za decyzje finansowe, które doprowadziły do marnowania znacznych środków publicznych na nadmiarowe dawki szczepionek.

Poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji wskazał na niebezpieczeństwo naruszania prywatności obywateli poprzez rosnącą inwigilację i gromadzenie danych. Wskazał na wzrost centralizacji i dostępu służb do obywatelskich danych, co według niego prowadzi do zagrożeń dla wolności i demokracji. Sośnierz wyraził obawy, że postęp technologiczny w połączeniu z brakiem odpowiednich zabezpieczeń może doprowadzić do państwa totalitarnego.

Wezwanie do dymisji

Politycy Konferencji wezwali premiera Mateusza Morawieckiego do natychmiastowej dymisji ministra Adama Niedzielskiego, a prokuraturę do rzetelnego dochodzenia w tej sprawie. Podkreślili ponadto, że odpowiedzialność za naruszenia prywatności obywateli i nieefektywne wydatkowanie środków publicznych jest nie do zaakceptowania. Politycy formacji zaapelowali też o ochronę prywatności obywateli oraz przestrzeganie zasad demokratycznego państwa prawa.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Druzgocące raporty NIK o walce rządu z pandemią

Najwyższa Izba Kontroli upubliczniła wyniki trzech kontroli dotyczących walki z pandemią COVID-19. Ustalenia kontroli są druzgocące dla państwowego systemu ochrony zdrowia w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

Komary przyniosą nam kolejną globalną epidemię?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że obecny rok będzie rekordowy pod względem liczby zachorowań na dengę, która może dotknąć połowę populacji całego globu.
< 1 MIN CZYTANIA

Niedożywienie i otyłość na świecie. Problem wciąż narasta

Chociaż Organizacja Narodów Zjednoczonych podejmuje wiele działań mających na celu wyeliminowania zjawiska głodu, to cały czas rośnie liczba ludzi niemających co jeść.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Eurokraci chcą ograniczyć prawo jazdy kategorii B

Pod niezużywającym się pretekstem ekologicznym posłowie do Parlamentu Europejskiego debatowali nad tym, by prawo jazdy kategorii B umożliwiało prowadzenie samochodów o wadze tylko do 1,8 tony.
2 MIN CZYTANIA

Małe firmy są wykańczane

Nie jest to dobry czas dla drobnej przedsiębiorczości. Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce mają coraz gorszą sytuację. Wiele z nich znajduje się w fazie „pełzającej likwidacji”.
2 MIN CZYTANIA

Wzrośnie opłata mocowa

Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki, w przyszłym roku podwyższone zostaną stawki tzw. opłaty mocowej, która jest elementem rachunków za energię elektryczną.
2 MIN CZYTANIA