fbpx
wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieZawiadomienie do prokuratury na ministra Niedzielskiego

Zawiadomienie do prokuratury na ministra Niedzielskiego

Przedstawiciele Konfederacji złożyli oficjalne zawiadomienie do prokuratury w sprawie wpisu na Twitterze ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Reprezentujący Konfederację Michał Wawer podkreślił, że minister Adam Niedzielski, ujawniając informacje dotyczące recept i pacjentów innego lekarza, naruszył tajemnicę lekarską. Wskazał również na wcześniejsze działania ministra, które kwestionują jego podejście do prywatności obywateli.

Niebezpieczeństwo naruszania prywatności obywateli

Wawer przypomniał, że minister Niedzielski był jednym z głównych zwolenników rezygnacji z tajemnicy lekarskiej w kontekście pandemii COVID-19, domagając się publicznego ujawniania informacji na temat szczepień i stanu zdrowia. Konferencja podkreśliła także, że minister jest odpowiedzialny za decyzje finansowe, które doprowadziły do marnowania znacznych środków publicznych na nadmiarowe dawki szczepionek.

Poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji wskazał na niebezpieczeństwo naruszania prywatności obywateli poprzez rosnącą inwigilację i gromadzenie danych. Wskazał na wzrost centralizacji i dostępu służb do obywatelskich danych, co według niego prowadzi do zagrożeń dla wolności i demokracji. Sośnierz wyraził obawy, że postęp technologiczny w połączeniu z brakiem odpowiednich zabezpieczeń może doprowadzić do państwa totalitarnego.

Wezwanie do dymisji

Politycy Konferencji wezwali premiera Mateusza Morawieckiego do natychmiastowej dymisji ministra Adama Niedzielskiego, a prokuraturę do rzetelnego dochodzenia w tej sprawie. Podkreślili ponadto, że odpowiedzialność za naruszenia prywatności obywateli i nieefektywne wydatkowanie środków publicznych jest nie do zaakceptowania. Politycy formacji zaapelowali też o ochronę prywatności obywateli oraz przestrzeganie zasad demokratycznego państwa prawa.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.
3 MIN CZYTANIA

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA